Actori

Erica-Ioana-Moldovan
Erica Ioana Moldovan
Cezara-Fantu
Cezara Fantu
Ana-Hegyi
Ana Hegyi
Alexandra-Paftală
Alexandra Paftală
Alexandra Macovei
Alexandra Macovei
Codrin-Dănilă
Codrin Dănilă
Daniel Onoae
Daniel Onoae
Dumitru-Florescu
Dumitru Florescu
Andrei-Ciobanu
Andrei Ciobanu
Gelu-Ciobotaru
Gelu-Alexandru Ciobotaru

Regizori Colaboratori

Ion-Sapdaru

Ion Sapdaru

A semnat regia spectacolului “Take, Ianke și Cadîr”

Toma-Hogea

Toma Hogea

A semnat regia spectacolelor “Alegerea”, “Cu Cenușăreasa la bal”

Ovidiu-Lazăr

Ovidiu Lazăr

A semnat regia spectacolelor “Povestea Unirii”, “O scrisoare pierdută”

Sebastian-Bădărău

Sebastian Bădărău

A semnat regia spectacolului “Dineu cu proști”

Ovidiu-Cuncea

Ovidiu Cuncea

A semnat regia spectacolului “Comedie cu olteni”

Radu-Ghilaș

Radu Ghilaș

A semnat regia spectacolului “Cerere în căsătorie”

Ovidiu-Ivan

Ovidiu Ivan

A semnat regia spectacolelor “13”, “Eram și Era”

Cătălin-Cucu

Cătălin Cucu

A semnat regia spectacolului “Emigranții”

Viorel-Vârlan

Viorel Vârlan

A semnat regia spectacolului “Certificatul”

Ioan-Iulian-Sandu

Iulian Ioan Sandu

A semnat regia spectacolelor “Peter Pan”, “Alice în Țara Minunilor”, “Dumbrava basmelor muzicale”, “Aventuri cu…dl.Goe”

Alexandru-Radu---Petrescu

Alexandru Radu Petrescu

A semnat regia spectacolului “Romeo și Julieta…making off”

Bogdan-Ulmu

Bogdan Ulmu

A semnat regia spectacolului “O noapte furtunoasă”

Erica-Ioana-Moldovan

Erica Moldovan

A semnat regia spectacolelor “Prima dată”, “Micul prinț”

Octavian-Jighirgiu

Octavian Jighirgiu

A semnat regia spectacolelor “Dănilă Prepeleac Gem Seșăn”, “Maria Mirabela”

Andrei-Ciobanu

Andrei Ciobanu

A semnat regia spectacolelor “Căsătorie în doi”, “1+1=3”, “Dragoste pe contrasens”, “Măturător de praf de stele”, “Steaua fără nume”, “Un tramvai numit dorință”, “Pijamale”

Daniel Onoae

Daniel Onoae

A semnat direcția scenică a spectacolelor “Atenție, aterizăm!”, “Scandal în culise”

Echipa Administrativă

Andrei Apreotesei – manager

Simona-Dascalu

Simona Maria Dascălu

Director direcția economică și administrativă

Secția artistică (Programe Culturale, Film, MK/PR)

Gheorghiţă Rusu Persic – Șef secție (artistică)
Ioana Nichifor – Șef serviciu relații interinstituțional-artistice

andrei-iurgia(1)

Andrei Giurgia

Șef oficiu film

Alexandru-Amarghioalei---bun

Alexandru Amargheoalei

Regizor scenă

Patricia---Andreea-Iacob

Patricia Andreea Iacob

Secretar marketing

Cristina-Chiriac

Cristina Chiriac

Secretar artistic

Delia-Rosu---bun

Delia Roșu

Secretar PR

Teodora-Mihai---Gherman

Teodora Mihai Gherman

Asistent manager

Dorin-Ionescu

Dorin Ionescu

Producător delegat

Angelica-Hutanu

Angelica Hutanu

Make-up artist

Mariana-Anghelușa

Mariana Anghelușa

Resurse umane

Marius-Andrei-Mihai---Gherman

Marius Andrei Mihai Gherman

Expert achiziții publice

Simona Scutelnicu – expert achiziții publice
Andrei Popescu – avocat

Compartimentul Financiar Contabil

Mihai Cristian Andrieș – contabil șef
Bogdan Constantin Ropotă – economist specialist
Cristina Elena Martin – casier
Violeta Bozariu – casier
Vieriu Iulian – magazioner

Departamentul Tehnic-Scenă

Gabriel-Colta

Colța Gabriel

Șef serviciu

Dan Hapău – operator sunet
Florin Simion – operator lumini
Ilie Avram – operator imagine
Vasile Huțanu – operator imagine
Carmen Catană – operator imagine
Marian Dumitru Nechifor – mânuitor- montator decor
Petronel Narcis Bârsan – mânuitor- montator decor
Dan Ignat – mânuitor-montator decor
Petru Ursu – mânuitor- montator decor
Costin Vasile – mânuitor- montator decor
Daniela Colța – costumier
Cezărică Dorofte – muncitor

Serviciul Administrativ

Petrică Antoane Andrieș – șef serviciu
Pricop Doina-Lili – plasator
Aurica Dascălu – plasator
Veronica Pădurariu – plasator
Iacob Elena-Cornelia – garderobier
Mariana Dorofte – garderobier